Deti a príroda: cenný vzťah na celý život

Doprajte svojim deťom šťastné detstvo Pod vŕškami. Vymeňte digitálne hračky za veselé šantenie v prírode a odmenou vám bude fyzická i psychická pohoda vašich detí.

Život detí v rušnom meste

Súčasná doba je mimoriadne rýchla a hektická. Najmä v mestskom prostredí môžeme pociťovať neustály zhon, ruch a hluk, ktorý sa však nezriedka podpisuje aj na našom fyzickom, či psychickom zdraví. V dynamickom tempe žijeme nielen my dospelí, ktorí sa dennodenne naháňame za svojimi pracovnými povinnosťami, ale aj naše deti. Práve ony sú v tomto ohľade ešte o čosi zraniteľnejšie. Ich telo, a rovnako tak i psychika, sú vo vývine, a preto je mimoriadne dôležité dohliadať a korigovať jeho priebeh. Generácia dnešných detí je, žiaľ, odchovaná na počítačoch a mobilných telefónoch. Kým niektoré dieťa strávi s mobilom, či tabletom v rukách len krátky čas, iné dokážu za počítačom presedieť celé hodiny.

Kedysi obľúbené hry detí na čerstvom vzduchu, zdá sa, nekompromisne zosadili z tróna hry počítačové. Výsledkom je zhoršený zrak, problémy s chrbticou, sklon k obezite, cukrovke, či srdcovo-cievnym ochoreniam vyvolané nedostatkom pohybu. Okrem fyzických aspektov môže utrpieť aj, a najmä, krehká detská psychika. Čoraz častejšie sa stretávame aj s pojmom ADHD, ktorý sa pripisuje hyperaktívnym deťom so zvýšenou poruchou sústredenosti a agresie. Častokrát sú práve tieto prejavy spojené s nedostatkom pohybu a aktívneho, zmysluplného vyžitia.

Vplyv prírody na vývin detí

Príroda nám a našim deťom presne takýto druh aktivít ponúka a navyše úplne zadarmo. Podľa psychológov je však ideálne zoznamovať deti s prírodou už od útleho detstva, aby si k nej vytvorili vzťah a považovali ju za súčasť života. V neskoršom veku bude pre deti omnoho ťažšie nadviazať s prírodou kontakt – môžu ju vnímať ako niečo nudné, neznáme, prípadne pociťovať strach. Dovoľte preto deťom objavovať čaro zelených stromov, voňavých kvetov a farebných motýlikov už v ranom detstve. Objavujte spolu s nimi život drobných chrobáčikov, uštebotaných vtákov, či poskakujúcich veveričiek.
Pomalý a tichý život prírody ukáže deťom svet z iného, pokojného uhla. Naučia sa utíšiť, počúvať, byť trpezlivé, umocní sa v nich empatia a pokora. Spoznávaním okolitej prírody a života v nej si deti môžu osvojiť aj rôzne cenné zručnosti. Vo svojom malom turistovi tak môžete objaviť prvé známky jeho bádateľskej, či vodcovskej povahy. Dostatočné vyšantenie na čerstvom vzduchu navyše zvýši detskú imunitu a dostatočný prísun vitamínu D (získaného zo slnka) posilní ich kosti a zuby.

Objavte s deťmi čaro prírody Pod vŕškami

Za prírodou však s deťmi nemusíte cestovať príliš ďaleko, dokonca ani vymeniť praktické mestské bývanie za odľahlý vidiek. Všetko, čo k vášmu spokojnému a zmysluplnému rodinnému životu potrebujete, totiž objavíte v zelenej lokalite Pod vŕškami. Ideálne spojenie komfortného mestského bývania, v lone čarovnej prírody Malých Karpát, vám prinesie vytúžený oddych a vašim deťom šťastné a dobrodružné detstvo.

Kompletnú ponuku voľných bytov Pod vŕškami nájdete tu:

Ponuka bývania Pod vŕškami
Ponuka bývania Tillia