Objavte čaro Vianoc v Záhorskej Bystrici

Najkrajšie sviatky v roku nám pomaly, ale isto začínajú klopať na dvere. Naše zmysly opäť raz opantajú vyzdobené stromčeky, romantické svetielka, vôňa medovníkov, vareného vína a ľúbozvučné koledy. Ak chcete nasať pravú vianočnú atmosféru už teraz, zavítajte na komorné vianočné trhy v Záhorskej Bystrici.

Nezabúdajme, o čom Vianoce vlastne sú

Vianoce sú sviatkami pokoja, rodinnej pohody a hojnosti. Väčšina z nás sa na ne už netrpezlivo teší od skorej jesene, kedy začíname urputne premýšľať, čo si tento rok zaželať pod vianočným stromčekom a čím naopak rozžiariť oči svojim najbližším. Deti píšu túžobné listy Ježiškovi, my dospelí sa poctivo predierame davmi ľudí v nákupných centrách, aby sme ukoristili tie najlepšie darčeky za najvýhodnejšie ceny. Komerčnému charakteru Vianoc sa už zrejme ani pri najlepšej vôli nevyhneme, no i tak by sme nemali zabúdať na to, čo je samotnou podstatou Vianoc.

Vianoce sú v zásade kresťanským sviatkom, ktorým sa oslavuje príchod Božieho syna na tento svet. Aj keď pôvod týchto sviatkov nie je až taký jednoznačný, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Historici už dlhodobo vedú polemiky o tom, že Ježiš sa narodil v iný deň, než v ktorý sa jeho narodenie svorne oslavuje naprieč celým svetom. Sporný je i samotný pôvod týchto sviatkov, nakoľko ich korene možno nájsť ešte v období pred Kristom. Tak či onak, Vianoce boli, sú a zrejme aj vždy budú tým najkrajším zavŕšením roka, kedy si nielen kresťania pripomínajú lásku k blížnemu a nesmierny význam pohody, pokory a šťastia v kruhu svojej rodiny a priateľov.

Ako si skrátiť čakanie na Vianoce?

“Ježiško” má presne zadané inštrukcie, vianočná výzdoba už netrpezlivo čaká na príležitosť očariť svojich divákov a recepty na vianočné koláče a ten najlepší zemiakový šalát sú poctivo vytriedené. Presne takto vyzerajú vianočné prípravy vo väčšine domácností, v ktorých sa už túžobne odrátavajú posledné dni do Vianoc. Viete, ako si toto nekonečné čakanie trochu skrátiť a už teraz sa navnadiť na tú pravú vianočnú atmosféru? Pozývame vás do pokojnej mestskej časti Bratislavy – Záhorská Bystrica.

V tejto obľúbenej lokalite na vás čakajú vianočné trhy, ktoré si vás získajú svojou netradičnou, komornou a mimoriadne útulnou atmosférou. Najmenšie vianočné trhy v Bratislave alebo aj Vánoce pod Krispánkem, sa konajú už tradične v Ľudovom dome s Remeselným Dvorom, ktorý nájdete na ulici Československých Tankistov. Príďte sem v sobotu, 14. decembra, v čase od 15:00 – 19:00 hod. a zažite rozprávkovú vianočnú atmosféru. Čaká na vás výstava ľudovej tvorby, otvorená kováčska vyhňa s kováčom, chutná domáca kapustnica, rybacia polievka, domáce koláčiky, varené vínko a atraktívny sprievodný program s krásnymi vianočnými koledami.

Ponoriť sa do vianočnej atmosféry budete môcť v Záhorskej Bystrici aj v utorok, 17. decembra, od 19:00 – 22:00 hod. V tomto čase sa bude v Spoločenskom dome Záhorská Bystrica, na Gbelskej ulici, konať špeciálny Vianočný koncert “Čaro Vianoc.” Orchester ľudových nástrojov Miroslava Dudíka a Ľudová hudba Dudíci vám doprajú krásny kultúrny zážitok s vianočným espritom. Tešiť sa môžete na exkluzívnych hostí koncertu, ktorými budú sólisti Opery SND: Jana Bernátová, Daniel Čapkovič a Ján Babjak. Celým podujatím vás bude sprevádzať moderátor Vladimír Dobrík.

Užite si špeciálne podujatia, ktoré si Záhorská Bystrica pripravila pre vás všetkých – svojich obyvateľov, návštevníkov a priaznivcov a nalaďte sa na vlnu šťastia, pohody a radosti ešte pred Vianocami.

Prajeme vám krásne a pokojné Vianoce