Šliapnite do pedálov a spoznajte krásy vášho okolia

Cyklistika sa v súčasnej dobe teší na Slovensku čoraz väčšej obľube. Niet sa čomu ani čudovať... Úspechy našich športovcov sú totiž nesmierne inšpiratívne. Najmä v oblasti cyklistiky máme na vrcholových súťažiach patričné reprezentatívne zastúpenie a z mnohých sa tak stávajú hrdí slováci, ktorým v hrudiach bije pravé cyklistické srdce. Získal si tento jedinečný dvojkolesový šport aj vás?

Doprajte si aktívny oddych v sedle bicykla

Bratislava je pre mnohých ľudí synonymom aktívneho, rušného veľkomesta, v ktorom všetko plynie akosi rýchlejšie. Raz darmo, žijeme v uponáhľanej dobe plnej pracovných povinností, stresu a večného nestíhania, v ktorej sa pondelok míňa s piatkom takmer nadsvetelnou rýchlosťou. Je preto nevyhnutné, aby sme aspoň nachvíľu spomalili a vypli. Dá sa to. Dokonca aj v takom veľkom meste, akým je Bratislava. Naše hlavné mesto totiž okrem pestrej ponuky pracovných príležitostí, bohatého spoločenského, kultúrneho, či nákupného vyžitia, poskytuje aj priestor pre zdravý, aktívny relax. Jedným zo spôsobov, ako si dopriať revitalizáciu nášho tela i mysle, je populárna cyklistika. Cyklistické chodníčky sú preto v Bratislave považované za samozrejmosť a výnimkou nie je ani obľúbená lokalita Záhorskej Bystrice.

S horským bicyklom po Záhorskej Bystrici

Záhorská Bystrica ako lokalita plná zelene a čarokrásnej prírody, obkolesená štítmi Malých Karpát, je ideálnym prostredím pre rôznorodé športové vyžitie. Okrem relaxačných prechádzok, či výkonnostnej turistiky môžete pokojne objavovať krásy záhorskobystrického okolia zo sedla vášho bicykla. Praktické napojenie na cyklotrasy vás zavedie na miesta, ktoré rozhodne stoja za to. Okrem klasickej cestnej komunikácie môžete využívať cyklotrasy s červeným, modrým, zeleným alebo žltým značením. Kým červenou sú označené diaľkové cyklomagistrály, ostatné farby definujú regionálne trasy. Neváhajte vyslyšať hlas svojho srdca a aktuálnej mapy a vydajte sa smerom, ktorý je pre vás najlákavejší.

Vyštartujte na „Tour de Záhorská Bystrica“

Ak sa nebojíte výziev, šliapnite do pedálov a priamo zo Záhorskej Bystrice sa vydajte za krásami Pezinskej Baby. Ako sa vraví, už samotná cesta je cieľ. Počas vašej cyklojazdy budete môcť objavovať rôzne skvosty matky prírody, či históriou presiaknuté miesta, ktoré vám spojim pôvabom zaručene vyrazia dych. Počítajte s rôznorodým terénom, ktorý bude miestami rovinatý, ale aj kopcovitý, s náročnejším stúpaním. Na ceste za čarom Pezinskej Baby sa budete môcť pokochať zeleným bratislavským lesoparkom, či horským Jurským jazerom, ktoré bolo v roku 1988 vyhlásené za prírodnú rezerváciu.

Kadiaľ povedú vaše cyklokroky?

Záhorská Bystrica – Kačín – Malý Slavín – Biely kríž – Salaš – Kozí chrbát – Tri kamenné kopce – Pezinská Baba – Žilová – Salaš – Medené Hámre – Borinka – Stupava – Záhorská Bystrica

Vycestovať za dobrodružstvom s nohami na pedáloch môžete samozrejme aj inými smermi, či trasami. Záhorská Bystrica ponúka bohatú infraštruktúru cyklotrás rôznej obtiažnosti, vďaka ktorým sa bezpečne dostanete na tie najkrajšie miesta v okolí.