Užite si Halloween, ako sa patrí

Blíži sa najstrašidelnejší sviatok roka. Vyzdobte svoj nový byt Pod vŕškami tekvicami, oblečte si strašidelné masky a doprajte svojej rodine, priateľom i susedom noc plnú strašidelných zážitkov a zábavy.

Ako vlastne vznikol Halloween?

Sviatok svietiacich tekvíc a strašidelných masiek má tradíciu dlhšiu, než by ste si možno mysleli. Už starovekí kelti prisudzovali predvečeru sviatku nazvaného Samhain magickú moc. Verilo sa, že v tento deň vstávajú mŕtvi zo svojich hrobov a prichádzajú opäť do sveta živých. S prienikom kresťanstva však tento, kedysi pohanský sviatok, nadobúdal čoraz svetskejší charakter a pretavil sa do podoby osláv všetkých svätých. Časť zvykov sviatku Samhain však zostala zachovaná a postupom času sa rozšírili aj na územie Ameriky a neskôr, zhruba v 90-tych rokoch 20. storočia i do Európy. Svetlá a masky, ktoré mali odstrašovať mŕtve duše, sa v súčasnosti tešia čoraz väčšej popularite. Zdobenie tekvíc a príprava halloweenskych masiek sa stali každoročným rituálom, na ktorý sa tešia nielen deti, ale i dospelí.

V hlavnej úlohe tekvica

Azda najtypickejším symbolom Halloweenu sú tekvice. Tieto vďačné plody jesene nám však toho ponúkajú omnoho viac, než len svoju oranžovú hlávku na vyrezanie strašidelných očí a zubov. Tekvica je totiž mimoriadne výživný plod, bohatý najmä na vitamíny A, B, C a E, takže ju môžeme pokojne označiť za účinného bojovníka proti nachladnutiu, chrípke, zhoršenej kvality pleti a vlasov, či vysokému cholesterolu. Neváhajte preto vnútro tekvičky patrične zúžitkovať a pripravte pre svoju rodinu chutnú polievku, tekvicový prívarok, chrumkavé hranolčeky, či dokonca svieži koláčik. Garantujeme vám, že tieto delikatesy z tekvice zachutia celej vašej rodine.

Nasýtiť však môžete nielen chuťové poháriky, ale i oči vašej návštevy, či susedov. Prichystajte sa na Halloween tak, ako sa patrí. Tekvice poriadne vydlabte, následne nožíkom vyrežte kreatívne tvary očí, nosa, úst a strašidelných zubov. Dovnútra hlavičky vložte horiaci kahanec a pravá halloweenska tekvica je na svete. Oranžové strašidlo si môžete inštalovať na záhradku, terasu, balkón, prípadne na parapetu vášho nového bytu Pod vŕškami. Vašej predstavivosti sa medze nekladú.

Pripravte si strašidelný halloweensky večer

Váš interiér si v “preddušičkovskom” období takisto zaslúži istú dávku strašidelnosti a kreativity. Popustite uzdu svojej fantázii a premeňte váš nový byt na miesto zábavy a strachu. Jemné pavučinky, makety pavúkov, netopierov, ľudských kostier, lebiek a očí…. bez týchto doplnkov by Halloween jednoducho nebol Halloweenom. Dominantou priestoru by mala byť čierna, biela, prípadne oranžová farba, ktoré navodia tú správnu dušičkovskú atmosféru. Vyšantiť sa preto môžete najmä na doplnkoch – vankúšikoch, obrusoch, koberčekoch, či tematických predmetoch. Samozrejmosťou je množstvo svietnikov a sviečok, ktoré navodia magickú spirituálnu atmosféru. Nezabudnite ani na kostýmy! Halloween je v súčasnosti populárny najmä vďaka zábavným, kreatívnym a strašidelných maskám. Čím hrôzostrašnejšie budete vyzerať, tým väčší zožnete úspech.

Na prelome októbra a novembra nie je o halloweenske eventy núdza, avšak s dokonalou výzdobou, maskami, zásobou hororových filmov a tekvicových delikates, si ten najlepší Halloween môžete užiť priamo u vás doma Pod vŕškami.