Vianočná rozprávka Pod vŕškami

Opäť nám na dvere klopú najkrajšie sviatky roka - Vianoce. Je preto najvyšší čas vdýchnuť magické čaro aj vášmu novému bytíku Pod vŕškami. Viete, aké sú najnovšie trendy v interiérovom dizajne a vianočných dekoráciách?

Vianoce podľa vašich pravidiel

Na úvod musíme podotknúť, že dizajn bol, je a vždy bude vecou individuálneho vkusu, ktorý nie vždy odráža najnovšie trendy. A tak je to v podstate i správne. S interiérom vášho domova Pod vŕškami totiž musíte byť stotožnení v prvom rade vy sami – jeho majitelia. Iba tak sa v ňom budete cítiť skutočne príjemne a tento pocit si následne osvoja i vaše návštevy. Inak tomu nie je ani v prípade vianočnej výzdoby. Ak rozmýšľate, čím tento rok okrášliť vaše nové bývanie Pod vŕškami, vedzte, že základom by mala byť súhra výzdoby so štýlom, ktorý vo vašej novej domácnosti dominuje. Citlivé ladenie farieb a dekoratívnych prvkov je preto prvotným kľúčom k úspechu. Ak však patríte k ľuďom, ktorí sa radi nechajú inšpirovať svetom interiérového dizajnu, pohodlne sa usaďte a čítajte ďalej.

Snívajte svoj ružový sen

Viete, že súčasným trendom vo vianočnej výzdobe je ružová farba? Táto na prvý pohľad netradičná farba pôsobí romanticky, nežne, mäkko a takpovediac rozprávkovo. Jednoznačnosť tohto farebného tónu však nemusí ulahodiť každému, preto si tento trend skutočne musí nájsť svojho obdivovateľa. Tak či onak, pracovať s touto farbou treba veľmi citlivo, aby ste sa vyhli dojmu prílišnej cukrovosti a gýčovosti. Doplnením ďalších farieb však môžete výsledný efekt zjemniť a vyčarovať vskutku čarovný vianočný domov. Ružová nádherne korešponduje s odtieňmi zlatej, bielej, striebornej, ale i hnedej. Najmä so zlatou vytvorí efekt luxusu a pompéznosti, aký si najkrajšie sviatky v roku rozhodne zaslúžia. Túto spanilú kombináciu farieb pritom môžete využiť nielen na stromčeku, ale i rôznorodých bytových doplnkoch. Vyskúšajte napríklad ružové obliečky na ozdobné vankúše pretkané zlatými ornamentmi, romantické lampášiky v zlatom prevedení rozmiestnené po miestnosti, sviečky s vôňou jabĺčka a škorice a množstvo ďalších rozprávkovo krásnych vianočných dekorácií.

Tradície ani tento rok nevyjdú z módy

Ak patríte k menej extravagantným dizajnérom, pokojne stavte na klasiku. Azda najtypickejšou farebnou kombináciou je hrejivá červená v kombinácii s tajomnou smaragdovou, luxusnou zlatou, či nadčasovou striebornou. Táto stálica vianočných tónov z módy tak ľahko zaručene nevyjde. Ak máte radi mrazivé vianočné príbehy, oblečte svoj nový domov Pod vŕškami do magickej modrej a bielej. Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek farebnú kombináciu, dbajte na to, aby korešpondovala so zvyškom interiéru a nenarúšala jeho celkový dizajn. Po uzrejmení si farieb, ktoré budú kraľovať vašej tohtoročnej vianočnej výzdobe, pristúpte k voľbe dekorácií a osvetlenia. Súčasným trendom sú ľudové zvyky, tradície a ich jasný odkaz. Zaostrite preto na drevené figúrky pastierov, ovečiek, anjelov, imitácie tradičných domčekov, ručne vyrezávaný betlehem a množstvo milých maličkostí, ktoré spolu vytvoria krásnu ideu vianočnej dedinky s nesmrteľným rozprávkovým príbehom.

Tichá noc, svetlá noc

Vianoce sú sviatkom hojnosti a spoločne strávených chvíľ v kruhu rodiny, preto pompéznosť a všadeprítomné vianočné dekorácie či svetielka sú viac než vítané. Minimalizmus pokojne odložte bokom a popustite uzdu svojej kreatívnej fantázii. V rámci dekorovania by ste nemali podceniť prítomnosť komorného, romantického osvetlenia. Okrem štýlových lampášikov a okrasných sviečok nezabudnite ani na LED osvetlenie, ktoré celému priestoru dodá pravý vianočný efekt. Inštalujte ho všade tam, kam to vašu tvorivú ruku napadne. Do okna, na police pomedzi knihy, na stôl okolo vianočnej ruže, do chodby pri zrkadlo, či v obývačke okolo televízora. Neváhajte pritom využiť čaro moderných technológií a rozmaznajte sa komfortom jednoduchého ovládania. Mnohé produkty vám už dnes umožnia regulovať intenzitu osvetlenia pomocou smartfónu a vy sa tak môžete nerušene venovať svojmu pohodliu – chutným vianočným koláčikom, obľúbeným rozprávkam a vašej rodine.

Prajeme vám príjemné zdobenie vášho nového domova Pod vŕškami a tie najkrajšie Vianoce v kruhu vašej rodiny.